" آسفالت خیابان - شرکت خورشید راه

آسفالت خیابان

بر اساس تحقیقات یکی از راه کار های کم شدن ترافیک  ترافیک های شهری در کلان شهرها و همچنین کاهش میزان تصادفات، آسفالت کوچه و خیابان های کلان شهرها است. در باره این مسئله تحقیقات زیادی  انجام شد که به سمع و نظر شما خواهیم رساند.

اجرای آسفالت کوچه و خیابان چگونه خواهد بود؟

برای اجرای آسفالت در اولین قدم باید نوع آسفالت مناسب برای معابر مورد نظر را تشخیص دهیم. از آنجا که آسفالت نوع های مختلف دارد، این امکان وجود خواهد داشت. که در بعضی از کوچه ها از کوچه ها و معابر به نوعی از آسفالت بوده است و در برخی از خیابان های دیگر نوع دیگری از آسفالت مورد نیاز است. حتی این امکان وجودخواهد داشت که برای بعضی از معابر تنها یک لایه آسفالت حفاظتی پیشنهاد شود.

روسازی آسفالت کوچه و خیابان به دلیل مزایای زیادی که دارد من  جمله ساخت سریع ، تعمیر و نگهداری آسان ، راحتی و ایمنی رانندگی ، سطح صدا و … دارد. در بزرگراه ها به صورت زیاد مورد استفاده قرار گرفته میشود. با این وجود بعضی از معایب روسازی آسفالت را نمی توانیم نادیده بگیریم.

بعنوان یک ماده آلی، آسفالت به خاطر تأثیر حرارت، اکسیژن، نور، آب و دیگر عوامل خارجی در معرض پیری قرار خواهد گرفت. که می توان باعث پریشانی مانند چاله ها، ترک ها، شل شدن و کوتاه شدن عمر مفید آن باشد. بنابراین مهم این می باشد که عملکرد جاده از مواد آسفالت بهبود پیدا کند.

با پیشرفت فناوری نانو ، بعضی از نانو مواد غیر آلی مثل سیلیکات های لایه ای و نانوذرات معدنی برای بهبود این عملکرد مواد آسفالت راه سازی استفاده می کنند. از آنجا که این نانومواد معدنی آب دوست می باشند. در حالی که مواد آسفالت کوچه و خیابان چربی دوست می باشد، سازگاری بین نانو مواد غیر آلی و آسفالت آلی ضعیف خواهد بود.

آسفالت خیابان

آسفالت خیابان

آسفالت آسیب دیده

روسازی های آسفالت در روزها گرم تابستان در زیر نور زیاد آفتاب بسیار نرم خواهد شد. ولی در شب های سرد زمستان بسیار شکننده  خواهد شد. ترافیک سنگین روی روکش آسفالت نرم باعث تغییر شکل دائمی روسازی خواهد شد. که به عنوان “شیار” شناخته میشوند. ترک خوردگی روسازی در ماه های زمستان وقتی که اتصال دهنده آسفالت بیش از حد شکننده شود، ایجاد خواهد شد.

این به این معناست که اتصال دهنده آسفالت فقط در پنجره کاربرد خود به خوبی کار خواهد کرد. در درون آن به اندازه کافی الاستیک می باشد تا فشار ناشی از ترافیک  از بین برود. اصلاحات پلیمری این پنجره برنامه را گسترش خواهدد اد. بیشتر باعث افزایش کشش ویسکوز در دمای بالا خواهد شد. آسفالت اصلاح شده مقاومت خستگی بهتری دارد و طول روسازی را زیاد می کند.

دو فناوری  برای ساخت روسازی آسفالت است: آسفالت گرم و آسفالت سرد. برای فرآیند مخلوط گرم ، سنگ دانه ها تا بالای ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم خواهند شد تا آب باقی مانده از بین رود. با آسفالت مذاب در ۱۶۵ درجه سانتی گراد مخلوط خواهند شد. گرمایش کل تقریباً ۹۰٪ کل انرژی مصرف را برای این فرآیند مخلوط گرم به خود اختصاص خواهد داد.

در روسازی سرد از امولسیون آسفالت استفاده می شود که حاوی ۶۵-۷۵٪ آسفالت پراکنده در آب می باشد. از سنگ دانه های سرد می توان استفاده نمود بنابراین مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کم می کند.

قیمت آسفالت کوچه و خیابان

در مورد هزینه آسفالت کاری کوچه و خیابان باید به نکته  مهم اشاره نمود. که بر آورد هزینه بدون بازدید از فضای که نیازمند آسفالت کاری ست ممکن ست با اشتباهاتی همراه بوده است.  داشتن اطلاعات صحیح در مورد آسفالت به انتخاب نوع مناسب آسفالت کمک می کنید. و در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

تکنیک های میکروسکوپ الکترونی نوری و اسکن برای درک مکانیسم پخت امولسیون آسفالت کاتیونی اصلاح شده است با لاتکس SBR استفاده می شود. این مطالعه نشان داده که امولسیون آسفالت اصلاح شده است  با لاتکس SBR فقط یک امولسیون از آسفالت اصلاح شد توسط پلیمر نمی باشد. بلکه این امولسیون حاوی ذرات لاتکس پراکنده می باشد.

ذرات لاتکس در فاز آبی باقیمی ماند و به طور خودجوش بعد از پخت به یک فیلم پلیمر میکروسکوپی مداوم تبدیل خواهد شد. که اطراف ذرات آسفالت را احاطه می کند. این توضیح می توان که توانایی پر کردن شیار عالی روسازی ساخته شود با امولسیون آسفالت اصلاح شده لاتکس SBR می باشد.

آسفالت از اسکلت دانه بندی درجه بندی شده، پرکننده (آرد سنگ) و قیر تشکیل می شود. بر اساس تجربه در مهندسی هیدرولیک ، سیستم های بوش دارای آسفالت به صورت فزاینده ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در سوئیس، بیشر از ۲۰ محل دفن زباله با روکش آسفالت می باشد.

آسفالت خیابان

آسفالت خیابان

آسفالت و انعطاف پذیری

آسفالت انعطاف پذیر ، سازگار ، متنوع ، قابل تنظیم و آماده برای تأمین نیازهای روسازی می باشد . روکش های آسفالت با داشتن امکان ساخت در شب و بدون زمان طولانی برای پخت بتن ، روکش آسفالت انعطاف پذیری لازم برای کنترل تمام سطوح ترافیک است. می توان آنها را به سرعت نگهداری یا تعمیرشود.

۷ مرحله آسفالت کردن کف خیابان

نگاهی به مراحل آسفالت کردن از تخریب تا صاف کردن

مرحله ۱: تخریب و کندن

مرحله ۲: درجه بندی و تنظیم شیب

مرحله ۳: پایه روکش آسفالت را آماده کنید

مرحله ۴: غلتک صاف کننده، برش زیر سطح و تعمیر قسمت پایه آسفالت

مرحله ۵: چسب اتصال دهنده و لایه بالایی

مرحله ۶: قرارگیری آسفالت جدید

مرحله ۷: اتصالات و انتقالات