" آسفالت چیست؟ - شرکت خورشید راه

آسفالت چیست؟ کاربرد انواع آسفالت:

آسفالت ماده ای است سیاه رنگ که از مخلوط شن و ماسه و قیر  تولید می شود و جهت عایق پشت بام ها خیابان  ها باند فرودگاه و محوطه سازی و غیره استفاده می شود..
آسفالت به طور کلی به سه دسته آسفالت گرم سرد و حفاظتی تقسیم می شود.

آسفالت گرم

آسفالت گرم چیست؟

آسفالت گرم در کارخانه آسفالت با مخلوطه شن و ماسه و ماده ای به نام قیر در دمایی بین ۱۱۰ الی ۱۶۰ درجه سانتیگراد ساخته می شود و به  صورت گرم به محل حمل می شود و با تجهیزات آسفالت کاری صاف و سفت می شود و بعد از سرد شدن به شکل جامد در میآید.

مطالعه بیشتر: آسفالت کاری در تهران

کاربرد آسفالت گرم:

اسفالت گرم در کف خیابان ها و فرود گاهها و ذر برخی از موارد در پشت بام ها مورد استفاده قرار میگیرد این نوع آسفالت از نظر مقاومت و دوام جز برترین نوع آسفالت محسوب می شود .

بیشتر بخوانید: آسفالت کاری در کرج

آسفالت حفاظتی

آسفالت حفاظتی چیست؟

آسفالت حفاظتی از همان ترکیبات آسفالت گرم می باشد با این اختلاف که اندازه سنگ ها در آن کوچک تر است و هدف از آن حفاظت کردن از محل مورد نظر است مانند روکش برای پشت بامی است که قبلا ایزوگام شده باشد و به عنوان روکش برای ایزوگام کاربرد دارد.. یا معابری که فشار در آن زیاد نیست کاربرد دارد.

مطالعه بیشتر: آسفالت کاری در ورامین

آسفالت سرد

آسفالت سرد از همان ترکیبات اسفالت گرم ساخنه می شود با این تفاوت که مواد در دمای حیط با هم مخلوط می شوند و پس از کوبیده شدن در دمای محیط سفت شده و حالت جامد به خود می گیرد
از مزایای آسفالت سرد می توان حمل با مسافت طولانی بدون خراب شدن را نام برد.

بیشتر بخوانید: آسفالت کاری ارزان

کاربرد آسفالت سرد

آسفالت سرد در کف سازی سالن های ورزشی تعمیر و نگهداری راه ها