" آسفالت کاری تراشه - شرکت خورشید راه

آسفالت کاری تراشه

آسفالت کاری تراشه

آسفالت کاری  یکی از کار‌های تخصصی می باشد که توسط یک پیمانکار حرفه‌ای و چندین آسفالت کار انجام خواهد شد. کاربرد اصلی آسفالت بیشتر برای ایجاد پوشش روی جاده‌هاست، اما برای بعضی از محوطه‌ها شهری، پارکینگ، پارک، درزگیری پشت بام‌ها و غیره هم کارایی خواهد داشت. حالا اگر برای آسفالت کاری به دنبال بهترین شرکت‌ و پیمانکار هستید؛ روی ما حساب نمایید. شما با ثبت درخواست رایگان برای آسفالت کاری، بدون هیچ گونه دردسر به چندین متخصص آسفالت کاری دسترسی پیدا خواهید کرد. همچنین از شرکت خورشید راه می‌توان قیمت آسفالت کاری را از متخصصین جویا شوید.

مهمترین عامل در تخمین قیمت آسفالت و آسفالتکاری، مساحت فضای موردنظرمی باشد. این موضوع علاوه بر میزان آسفالت موردنیاز بر تعداد نیروی کار و ماشین‌آلات مورداستفاده نیز اثرخواهد داشت. اگر فضا کوچک باشد، نمی‌توان از ماشین‌آلات سنگین استفاده کرد؛ و باید از ماشین‌های کوچک و یا تعداد نیروی انسانی بالا بهره برد.
نوع سطح کار در آسفالتکاری بسیار مهم می باشد و معمولاً فضاهای شیب‌دار و یا دارای پستی بلندی، نسبت به فضاهای صاف میزان آسفالت بیشتر و ساعتکاری بیشتر را نیز میگیرند و بنابراین هزینه آخر کل پروژه هم بیشتر خواهد شد.
اجرا مراحل مختلف زیرسازی در هزینه آسفالتکاری خیلی مؤثر می باشد. هرچند این موضوع در مورد مکان‌های که برای اولین بار آسفالت میشوند بسیار مشهودتر ست. برای این منظور باید شیب سازی، هموارسازی سطح، پاک‌سازی سطح از ریشه‌های درختان، بوته‌ها و سنگ‌ها و غیره به‌خوبی انجام خواهد شد و قاعدتاً هرچقدر میزان ناهمواری‌ و عوارض بیشتر باشد برای آسفالتکار باید زیرسازی و آماده‌سازی بیشتر انجام داد و درآخر قیمت آسفالتکاری نیز بالاتر میرود.

آسفالت کاری تراشه

آسفالت کاری تراشه

 

چگونه بهترین متخصص برای آسفالتکاری را انتخاب نماییم؟

همان گونه که متوجه شدید هنگام درخواست برای آسفالتکاری به چندین متخصص همراه با قیمت پیشنهادی شان دسترسی پیدا خواهید کرد. حالا ممکن ست انتخاب یکی از آنان کمی سخت بوده به همین علت ما این امکان را فراهم نمودیم تا با مشاهده اطلاعات، سوابق، پروفایل و حتی نظرات مشتریان قبل در مورد هریک از متخصصان آسفالتکاری، بتوان خیلی هوشمندانه یکی از آن‌ها را انتخاب کرد.

کاربرد انواع مختلف آسفالت در آسفالتکاری

آسفالت گرم رایج‌ترین و قدیمی‌ترین نوع آسفالت می باشد؛ که از ترکیب مواد به‌ طور گرم ساخته شده است و اجرای آن بصورت است که مخلوط هم چنان باید گرم بوده و  انجام شود. در تمام مراحل ساخت و اجرا، قیر باید حرارت بالا داشته باشد. از آسفالت گرم بیشتر برای روسازی راه استفاده خواهد شد. تفاوت انواع آسفالت گرم در میزان درشتی و ریزبودن دانه‌ها مصالح بکاررفته، ضخامت اجرا، نسبت قیر با سایر مواد و غیره می باشد.
آسفالت سرد مثل آسفالت گرم در دمای بالا تولید خواهد شد ولی مخلوط حاصل، در دمای محیط اجرا، مسطح و متراکم خواهد شد. این ویژگی آسفالت سرد، امکان انبار کردن و حمل و انتقال آن در فواصل دورتر از محل ترکیب مواد را فراهم خواهد کرد؛ که برای محیط‌ های که امکان ترکیب مواد در آن وجود نداشته، امتیاز مهم محسوب خواهد شد. از آسفالت سرد برای درزگیری و لکه‌گیری مسیر و سطح هایی که از قبل آسفالت کاری شدند استفاده خواهد شد و به خاطر عدم نیاز به دمای بالای مخلوط در حین اجرا، این نوع آسفالت در دسته مصالح دوستزدار محیط‌ زیست قرار گرفاه است.
آسفالت حفاظتی نمونه ای از آسفالت ست که با ایجاد پوشش سطحی و محافظت از آسفالتکاری در مقابل عوامل جوی و فرسایشی عمل خواهد کرد. اجرای این نوع آسفالت به دلیل ضخامت کم، آسانترر از آسفالت سرد و گرم است برای استفاده از آسفالت حفاظتی باید به شرایط آب و هوایی و اقلیمی، میزان تردد و حجم ترافیک و نوع کاربرد آسفالت توجه نمود.

ایجاد خرابی در آسفالت‌کاری به چه عواملی بستگی خواهد داشت؟

اصلی ترین عاملی که باعث خرابی آسفالت‌کاری درگذر زمان خواهد شد عبارت‌اند از: کیفیت بد آسفالت کاری، شرایط محیطی بد و خراب شدن توسط وسایل متفرقه که اکثرا خرابی آسفالتکاری ترکیبی از این سه عامل می باشد. خرابی‌های آسفالت‌کاری بصورت مواردی از جمله ایجاد ترک، چاله، تورم در آسفالت، تجزیه تدریجی روسازی آسفالتکاری، بالا زدگی قیر و غیره خودش را نشان میدهد. در ضمن وجود تراشه‌ آسفالت قدیم در آسفالتکاری نیز به خاطر عدم تراکم در تراشه و ورود آب به درزهای بااتصال بد، منجر به کم شدن عمر آسفالت تا ۵۰ درصد خواهد شد.

آسفالت کاری تراشه

آسفالت کاری تراشه

 

تعمیرات و ترمیم آسفالت

همان گونه که خواندید، عوامل زیادی باعث خراب شدن و آسیب رسیدن به آسفالت خواهد شد. به همین دلیل بعضی از سفارش‌های آسفالتکاری حالت ترمیمی دارد و پس از مدتی مانند ۲ یا ۳ سال منجر به لزوم ترک گیری، اصلاح شیب یا جدول گذاری و موارد دیگر خواهد شد. حال  باید بگوییم که چون آسفالت و مصالح با پایه نفتی و عایق هایی مانند قیر و گونی، واکنش‌ها و رفتار متفاوت در برابر مناطق آب و هوایی مختلف از خود بروز میدهند لذا جلوگیری از آسیب دیدن راه آسفالت در هر منطقه‌ راه کار مناسب خود را دارد.