" آسفالت کاری در صفادشت - شرکت خورشید راه

آسفالت کاری در صفادشت

آسفالت کاری در صفادشت و همچنین پیمانکاری آسفالت در کرج از جمله فعالیت هایی است که ره سازی آسیا تجربه زیادی دارد و چندین سال است که در آن فعالیت می کند. شرکت سنگفرش آسیا همواره سعی در ارائه خدمات آسفالت در کرج با بهترین قیمت و در کمترین زمان ممکن داشته است.

از دیگر خدمات راهسازی خورشید راه می توان به این موارد اشاره کرد: آسفالت سرد و گرم، راهسازی و جدول گذاری، اجرای آسفالت کاری و محوطه سازی و نقشه برداری در تهران و کرج که چند سالی است در حال فعالیت هستند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که حتما به شرکت های معتبری مراجعه کنید که تجربه لازم را در زمینه آسفالت کاری، راهسازی، آسفالت کاری و محوطه سازی دارند، آسفالتی که در محل انجام می شود و معمولا شرکت های معتبر از جمله ره سازی آسیا این گارانتی چند ساله را می دهند. به مشتریان خود.

در خصوص معنی و پیشینه آسفالت چه میدانید؟

شرکت راه سازی خورشید راه آماده عقد قرارداد با هر شرکت خصوصی و دولتی در زمینه آسفالت کاری، محوطه سازی و جدول گذاری، راهسازی و آسفالت می باشد. در زیر اطلاعاتی در مورد انواع آسفالت کاری و نحوه انجام آسفالت خوب ارائه می دهیم.

مراحل انجام آسفالت

با ما همراه باشید تا تمامی مراحل آن را با جزئیات طی کنیم.

مرحله اول:

اولین کاری که باید در جهت آسفالت انجام داد این است که باید تمام ناهمواری ها و ناهمواری ها را از بین ببریم و سطحی صاف ایجاد کنیم که انگار قرار است آسفالت روی سطح بتنی قرار گیرد. برای این کار باید تمامی قطعات شکستگی و مواج برداشته شود و در نهایت سطح صاف و محکمی برای آسفالت داشته باشیم.

سطح کار باید از گرد و غبار و گل تمیز شود که برای این کار از ماشین های تمیز کننده مکانیکی استفاده می شود.

مراحل آماده سازی سطح مورد نظر برای انجام آسفالت، قسمت اول آسفالت کاری که شامل انجام کارهایی مانند پل، پروفیل سازی، ساخت شیب و … می باشد. در سطح خیابان یا جاده که یکی از مهمترین اقدامات برای ایجاد سطح مناسب می باشد، قبل از آسفالت کاری در نظر گرفته می شود. برای انجام این قسمت، سطح مورد نظر را با مواد مخصوصی مانند ماسه و شن پوشانده و با استفاده از دستگاهی به نام گریدر صاف می کنند. سپس با پاشیدن آب و عبور غلتک از روی آن، سطح جاده یا خیابان برای مرحله بعدی آماده می شود.

مرحله دوم:

مرحله بعدی قیرپاشی است که با دستگاه قیرپاشی انجام می شود البته در مرحله قبل با سنگ ریزه و ماسه آن را تهیه کردند. این کار باعث بسته شدن تمام منافذ باز و ایجاد سطحی صاف علاوه بر چسبندگی آسفالت می شود. برای انجام این کار با دقت بیشتر و بهتر باید به نکاتی از جمله دما و استانداردهای لازم اشاره کرد.

مرحله سوم:

بعد از اینکه دو مرحله قبل به درستی و با رعایت اصول لازم انجام شد به مرحله اصلی یعنی کار آسفالت می رسیم که خود مرحله به دو قسمت تقسیم می شود سنگفرش آماده است و بعد از این مرحله پوشش اصلی روی آستر اعمال می شود.

مرحله چهارم:

در اخرین قسمت از مراحل آسفالت کاری با کمک غلتک که انواع مختلفی دارد مانند لاستیکی و یا فولادی، فرآیند کوبیدن و فشردن را تحت دمای مناسبی انجام میدهند، این کار باید با استفاده از افراد متخصص صورت بگیرد.

قیمت آسفالت کاری در صفادشت

عوامل متعددی در قیمت آسفالت کار تاثیرگذار است که یکی از این عوامل کیفیت مصالح استفاده شده و دیگری نحوه انجام کار است که بیشتر مانند محوطه سازی و جدول کشی و سنگفرش قیمت نهایی بالاتر خواهد بود.

آسفالت

آسفالت یا بتن آسفالت ماده ای سیاه رنگ است که از اختلاط ماسه و قیر به دست می آید و در ساخت راه ها، باند فرودگاه ها، محوطه سازی، سقف ساختمان ها و سایر سطوح مشابه کاربرد دارد.

آسفالت ریزی به دو صورت مکانیزه و دستی انجام می شود. روسازی آسفالت مکانیزه برای سطوح وسیع و محیط های باز مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه های آسفالت ریزی به صورت مکانیزه استفاده می شوند که شامل فینیشر (دستگاهی برای پخش آسفالت)، غلتک فلزی و غلتک لاستیکی می باشد. برای مناطق کوچک، نقاط و سطوحی که فینیشر قدرت مانور ندارد، البته اجرای دستی جایگزین می شود. در پخش دستی نیروی انسانی از جمله ماله اصلی، غلتک اصلی و چند کارگر ساده مورد نیاز است.

مواد اولیه با کیفیت اسفالت

استفاده از مواد اولیه با کیفیت و استاندارد برای پروژه راهسازی و محوطه سازی ضروری است و باید رعایت شود. قبل از اجرای آسفالت باید از قیر MC یا امولسیون مرغوب برای قیر کردن سطح استفاده شود. همچنین انتخاب آسفالت با کیفیت بالا با درصد قیر مناسب برای یک پروژه موفق مهم است. برای روسازی های مختلف استفاده از آسفالت با دانه بندی صحیح ضروری است.

نگهداری از آسفالت

پس از اتمام کار آسفالت بهتر است روی آن خاک سنگ و سیمان سیاه بمالید. این کار باعث پر شدن فضای خالی آسفالت و کاهش اصطکاک بین لاستیک خودرو و سطح آسفالت می شود. بنابراین تماس لاستیک با آسفالت داغ آسیبی به آن وارد نمی کند. توصیه می شود در تابستان و هوای گرم به مدت ۲۴ ساعت روی آسفالت تازه کار شده رانندگی نکنید یا حداقل با احتیاط رانندگی کنید.

مراحل اجرای آسفالت کاری

زیرسازی:

برای اجرای آسفالت ابتدا باید زیرسازی انجام شود، زیرا زیرسازی به معنای آماده سازی زیرسازی خیابان ها یا معابر است، یکی از عوامل مهم آسفالت کاری زیرسازی است. با توجه به شیب خیابان ها باید تمامی شیب ها با زیرسازی اصلاح و تقویت شود، اگر جدول گذاری و پل زدن خیابان ها و معابر به صورت دقیق انجام نشود، کیفیت کار کاهش یافته و مشکل ساز می شود.

معمولاً برای پایه از نوع استاندارد شن و ماسه راهسازی استفاده می شود که پس از پخش شدن سنگریزه با گریدر تسطیح شده و در نهایت سمپاشی و کوبیدن انجام می شود. ساخت پایین باید به صورت کاملا استاندارد انجام شود.

قیرپاشی:

پس از اجرای زیرسازی باید مرحله قیر انجام شود. پاشش قیر منجر به پر شدن منافذ پایه و افزایش چسبندگی آسفالت می شود. قیر پاشی باید در شرایط و دماهای خاص و با دستگاه قیر پاش انجام شود. برای انجام کارهای آسفالت باید به استاندارد و تجربه نصابان قیر توجه کرد و مطمئن شد.

عملیات آسفالت کاری:


بعد از ساخت پایه و قیر پاشی به مرحله سفالت کاری می رسیم که اصولاً آسفالت کاری دو نوع است که به صورت لاینینگ و روکش انجام می شود. آسفالتی که توسط نصاب ها حمل می شود با توجه به دمای مشخص شده از کارخانه های آسفالت به دست می آید. کار آسفالت معمولا توسط دستگاه آسفالت پخش کننده انجام می شود که به آن فینیشر می گویند. کار آسفالت به طور مساوی بر روی سطح زیرین توزیع می شود و پس از آن آسیاب آسفالت انجام می شود.

غلتک زنی و کوبیدن آسفالت:

معمولاً شکستن آسفالت باید در دمای معین و با غلتک های مخصوص این کار انجام شود. غلتک ها برای کار با آسفالت انواع مختلفی دارند مانند: غلتک فولادی، غلتک لاستیکی و … که هر کدام از این غلتک ها دارای وزن استاندارد بوده و برای کوبیدن و تراکم آسفالت کاربرد دارند.