" آسفالت کاری در قرچک - شرکت خورشید راه

آسفالت کاری در قرچک

یکی از مهم ترین ویژگی های یک شهر، آسفالت صاف و مناسب برای معابر است و این موضوع یکی از مهم ترین اقدامات و وعده های شهرداری ها و یکی از مشکلات اساسی شهر بیش از ۳۰۰ هزار نفری کرچک است. در سال های اخیر نبود آسفالت مناسب در کوچه ها، خیابان ها و جاده های این شهر است.

مردم قرچک همواره از نبود آسفالت مناسب در بسیاری از خیابان ها و کوچه های این شهر رنج می برند، مشکل به جایی رسیده است که بارها شهروندان از مسئولان شهری خواستار فکری برای رفع این مشکل شده اند. فرسودگی آسفالت خیابان ها و بی توجهی به زیرسازی خیابان ها، کوچه ها و شل شدن روکش آسفالت در سال های اخیر مورد بی توجهی شهرداری کرچک قرار گرفته و این معضل در روزهای اخیر به اوج خود رسیده است.

بی مسئولیتی برخی افراد در کثیف کردن و استفاده نکردن مستمر از آسفالت با کیفیت و استاندارد باعث شده که عمر آسفالت کمتر از ۲ سال باشد که باید ۱۵ سال عمر کند.

آسفالت کاری (آسفالت) یکی از کارهای تخصصی است که توسط پیمانکار حرفه ای و چندین آسفالت انجام می شود. کاربرد اصلی آسفالت بیشتر برای روکش معابر است اما برای برخی از مناطق شهری، پارکینگ ها، پشت بام ها و … نیز کاربرد دارد. حال اگر به دنبال بهترین شرکت ها و پیمانکاران آسفالت کاری هستید; روی ما حساب کن با ثبت درخواست رایگان آسفالت کاری بدون دردسر به چندین کارشناس آسفالت کار دسترسی پیدا می کنید. همچنین می توانید قیمت آسفالت کار را در «سرویس از ما» از کارشناسان جویا شوید.

رایج‌ترین کاربرد‌های آسفالت کاری

آسفالت هزاران سال است که استفاده می شود. کاربرد اصلی آسفالت و آسفالت در ساخت و مرمت معابر و خیابان ها می باشد. اما در فضاهای شهری مانند برخی از خیابان ها، پشت بام ها، پارکینگ ها، زمین های بازی و … بسیار پرطرفدار و موجود است. از دیگر کاربردهای آسفالت کاری می توان به تولید محصولات قیری ضد آب مانند پوشش سقف و یا تراکم سقف های مسطح اشاره کرد. البته دو اصطلاح آسفالت و قیر اغلب به جای هم به کار می روند که به معنای حالت طبیعی و مصنوعی این ماده است.

قیمت آسفالت کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه آسفالت کاری اغلب در محوطه های بزرگ مانند زمین بازی و پارکینگ انجام می شود و قیمت آسفالت در بازار خدمات اینترنتی کهمت ازماس به صورت متر مربع محاسبه می شود. حال با عوامل موثر بر قیمت آسفالت و آسفالت کاری بیشتر آشنا شوید. مهم ترین عامل در برآورد قیمت آسفالت و آسفالت کاری مساحت فضای مورد نظر می باشد. این مشکل علاوه بر میزان آسفالت مورد نیاز، تعداد کارگران و ماشین آلات مورد استفاده را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. البته اگر فضا کوچک باشد نمی توان از ماشین آلات سنگین استفاده کرد. بنابراین باید از ماشین آلات کوچک یا تعداد زیادی نیروی انسانی استفاده کند.

نوع سطح کار در آسفالت کاری بسیار مهم است و معمولا فضاهای شیبدار یا ستون های بلند نسبت به فضاهای مسطح نیاز به آسفالت بیشتر و ساعات کار بیشتری دارند و بنابراین هزینه نهایی کل پروژه گرانتر است.

انجام مراحل مختلف زیرسازی در آسفالت کاری بسیار مقرون به صرفه است. البته این مشکل در مکان هایی که برای اولین بار سنگفرش می شود بسیار بیشتر مشهود است. برای این منظور باید ساخت شیب ها با کیفیت بالا، تسطیح سطح، پاکسازی سطح از ریشه درختان، بوته ها و سنگ ها و … انجام شود، قاعدتاً هر چه میزان بی نظمی و عوارض بیشتر باشد. برای آسفالتکار باید فونداسیون و آماده سازی بیشتری انجام شود و در نتیجه هزینه کار آسفالت نیز افزایش می یابد. قیام خواهد کرد.

آسفالت کاری در قرچک

آسفالت کاری در قرچک

کاربرد انواع مختلف آسفالت در آسفالت کاری

آسفالت گرم رایج ترین و قدیمی ترین نوع آسفالت است. که از مخلوط مواد به صورت گرم تهیه می شود و طوری اجرا می شود که مخلوط همچنان داغ باشد. قیر در تمامی مراحل ساخت و اجرا باید حرارت بالایی داشته باشد. از آسفالت گرم بیشتر برای روکش کردن معابر استفاده می شود. تفاوت انواع آسفالت گرم در درشتی و ظرافت مواد مصرفی، ضخامت کاربرد، نسبت قیر به سایر مصالح و … می باشد.

آسفالت سرد مانند آسفالت گرم در دمای بالا تولید می شود، اما مخلوط حاصل در دمای محیط صاف و متراکم می شود. این ویژگی آسفالت سرد توانایی ذخیره و انتقال فواصل دور از نقطه اختلاط مواد را فراهم می کند. این یک مزیت مهم برای محیط هایی است که ترکیب مواد ممکن نیست. آسفالت سرد برای آب بندی و رنگ آمیزی مسیرها و روسازی های از قبل آسفالت شده استفاده می شود و به دلیل عدم دمای بالای مخلوط در هنگام اجرا، این نوع آسفالت در دسته مصالح سازگار با محیط زیست قرار می گیرد.

آسفالت محافظ نوعی آسفالت است که با ایجاد پوشش سطحی و محافظت از آسفالت کار در برابر عوامل جوی و فرسایش عمل می کند. اجرای این نوع آسفالت به دلیل ضخامت کم نسبت به آسفالت گرم و سرد آسانتر است. برای استفاده از آسفالت حفاظتی باید به شرایط آب و هوایی، شدت ترافیک و میزان تردد و نوع کاربرد آسفالت توجه کرد.

ایجاد خرابی در آسفالت‌ کاری به چه عواملی بستگی دارد؟

مهم ترین عواملی که باعث خرابی آسفالت کاری در طول زمان می شود عبارتند از: کیفیت نامطلوب آسفالت کاری، شرایط محیطی نامناسب و خرابی از دستگاه های مختلف که اغلب خرابی آسفالت کاری ترکیبی از این سه عامل است. خرابی در آسفالت به صورت ترک، سوراخ، تورم آسفالت، تجزیه تدریجی روسازی آسفالت، بالا آمدن قیر و … نمایان می شود. در عین حال وجود براده های آسفالت قدیمی در آسفالت کار نیز به دلیل عدم تراکم در تراشه ها و ورود آب به درزهای اتصال نامناسب منجر به کاهش ۵۰ درصدی عمر آسفالت می شود.

تعمیرات و ترمیم آسفالت

همانطور که خواندید، عوامل زیادی باعث آسیب آسفالت می شوند. به همین دلیل برخی از سنگفرش ها در حالت تعمیر هستند و پس از گذشت مدت زمانی مانند ۲ یا ۳ سال نیاز به ترک خوردگی، تصحیح عیار یا جدول بندی و موارد دیگر وجود دارد. حال باید بگوییم که از آنجایی که آسفالت و مواد نفتی و عایق هایی مانند قیر و سرباره واکنش ها و رفتارهای متفاوتی را در برابر مناطق مختلف آب و هوایی از خود نشان می دهند، بنابراین پیشگیری از آسیب آسفالت جاده در هر منطقه راه حل مناسب خود را می طلبد.