" آسفالت کاری در هوای بارانی - شرکت خورشید راه

آسفالت کاری در هوای بارانی

به طور کلی بارش باران باعث اختلال و به تعویق افتادن عملیات ساختمانی و راه سازی می شود ، اما ما در این مقاله می خواهیم شرایطی را بررسی کنیم که در چنین شرایطی مجبور به آسفالت کاری هستم و شما را نسبت به این شرایط آگاه کنیم.

آسفالت در هوای بارانی چرا؟ و به چه شکل؟

از مهم ترین چالش های پیش روی یک پیمانکار در تحویل دادن به موقع آن پروژه به کارفرمایان است. اما ممکن است به طور ناخواسته این زمان مقرر شده به تعویق بیفتد. شرایط و آب و هوای بارانی می تواند باعث به تعویق افتادن برنامه ریزی پیمانکار در تحویل پروژه های خود باشد . و نمونه آن در یک شرایط و آب و هوای بارانی است.

همه در این رابطه اتفاق نظر داریم که آسفالت کاری در فصلی مثل زمستان با دشواری و چالش های زیادی روبرو است . اما انجام این کار با تدبیر آسفالت کاران حرفه ای این امر امکان پذیر است. قبل از پرداختن به این امر با مهم ترین عنصر در تولید آسفالت یعنی قیر می پردازیم، به طور کلی می توان گفت که قیر ماده ای است که دمای هوا بسیار روی آن تاثیر گذار است. به این علت در صورتی که میخواهید در هوایی سرد اقدام به آسفالت کاری کنید ، باید با قیری که در آسفالت به کار می رود آشنایی کاملی پیدا کنید.

قیر امولسیونی اصلاح شده پلیمری به یک دسته ویژه از انواع قیر هاست. همواره چند عامل و راه حل مهم برای این قیر خاص وجود دارد ، از راه های قابل اجرا برای این کار اصطلاحاً امولسی فای کردن قیر اصلاح شده پلیمری است. در این اقدام ما امولسیفایر اضافی را به بایندر اضافه می کنیم. با انجام این کار اجرای آسفالت تاثیر گزار است و عمل آسفالت ریزی در هوای سرد را موثر تر می کند.

مطالب مرتبط:

در زمان امولسیون های سریع ، خواص قیر اصلاح شده پلیمری در زمان شکست امولسیون بهتر شده و اجزاء پلیمری در داخل قیر اصلاح شده پخش می شود. چاره دیگری که برای این کار می توان در نظر داشت ، اضافه کردن یک لاتکس به قیر امولسیونی، حال در زمان قبل از آسیاب کلوئیدی و یا پاساز آن می باشد. آسفالت در هوای بارانی را باید با یک تیم حرفه ای انجام دهید.

نکات آسفالت در هوای بارانی را شوخی نگیریم!

فرآیند امولسیون سازی در این اقدام بدون مشکلی انجام می شود. در کلیه این موارد و نتایج بدست آمده از قیر امولسیونی اصلاح شده حاکی از آن است که بهتر شدن ویژگی های رئولوژیکی مواد باقی بعد از شکست آن است. این بهتر شدن ها افزایش نقاط نرمی را نیز شامل می شود. و نیز بیشتر شدن مقدار چسبندگی و یا بهتر شدن مقاومت در آن در زمان روبرویی با بارهای ترافیکی نیز می باشد. همچنین در پروژه های آسفالت کاری در هوای سرد نیز باید این موارد را در نظر گرفت.

عملیات طراحی و نیز تولید قیرامولسیونی اصلاح شده پلیمری برای رسیدن به خصوصیت های مشخص باید با دقت صورت بگیرد. به شکل کلی تولید قیر امولسیونی اصلاح شده پلیمری به نسبت تولید قیر امولسیونی اصلاح نشده به مراتب دشوار تر است. آسفالت در هوای بارانی نیاز به مقدمات زیادی دارد که باید رعایت شود.

مطالب مرتبط:

آسفالت کاری در تهران

آسفالت کاری در ورامین