" آسفالت کوچه و خیابان از چه نوعی است؟ - شرکت خورشید راه

آسفالت کوچه و خیابان از چه نوعی است؟

آسفالت کوچه و خیابان از چه نوعی است؟

طبق گزارشات و نتایج بدست آمده در ارتباط با پایین آمدن آمار ترافیک در شهرها و یا کلان شهر ها و آمار تصادفات انجام عملیات آسفالت کاری خیابان ها و خیابان ها است در صورتی که این مطلب نظر شما را جلب کرده ادامه مطلب را تا انتها مطالعه نمایید.

اجرای آسفالت در کوچه و خیابان به چه صورت است؟

در صورتی که می خواهید در معابر خود آسفالت کاری کنید باید بهترین نوع آسفالت و مناسب ترین را انتخاب کنید. و با در نظر گرفتن انواع مختلف آسفالتی که وجود دارد ، ممکن است در بعضی از خیابان ها نیاز به آسفالت خاصی داشته باشید. و در خیابان های دیگری با توجه به نوع آن از آسفالت دیگری استفاده کنید. و ممکن است که در بعضی معابر تنها نیاز به یک لایه آسفالت محافظتی داشته و آسفالت گرم و سرد مورد استفاده شما واقع نشود.

انجام عملیات روسازی آسفالت کوچه ها و خیابان ها به علت داشتن مزیت های زیادی که تولید سریع، و تعمیر و نگهداری آسان را در بر می گیرد و نیز وجود راحتی و ایمن بودن رانندگی، مورد استفاده در انواع بزرگراه های می باشد. اما با داشتن این مزایا یک سری معایب نیز دارد که به آن ها اشاره می کنیم.

از آنجایی که آسفالت یک ماده آلی است و این ماده تحت تاثیر عوال محیطی و طبیعی مانند: حرارت، اکسیژن ، نور و آب و دیگر عوامل محیطی امکان آسیب دیدن و فرسایش آن وجود دارد پس باید نسبت به ترمیم آن اقدام کنید. و کندگی ها و آسیب دیدگی ها را برطرف نمایید.

هر روزه می بینیم که علم در هر زمینه ای از جمله نانو در حال پیشرفت است ، بعضی از مواد نانو غیرآلی مثل سیلیکات های لایه ای و یا نانوذرات معدنی برای بهتر شدن وضعیت آسفالت و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه این مواد معدنی علاقه زیادی به آب دارند . و بالعکس مواد به کار رفته در آسفالت کوچه ها و خیابان ها دوستدار چربی هستند. باعث عدم سازگاری بین نانومواد غیرآلی و آسفالت می شود.

 

آسفالت آسیب دیده

عمل روسازی آسفالت در روزهای گرم تابستانی و تاثیر پذیر از تابش نور شدید آسفالت هستند. و ممکن است که در شب های سرد زمستانی بسیار تحت تاثیر و شکنندگی قرار بگیرند. وجود ترافیک های سنگین بر روی آسفالت های نرم باعث به وجود آمدن تغییر شکل در روسازی می شود.و ما آن را به عنوان “شیار” می شناسیم. ترک خوردن در روسازی های آسفالت بیشتر در ماه های زمستانی که در آن اتصال دهنده های آسفالت در حد زیادی شکننده می شوند بوجود می آید.

فناوری های ویژه ای که از آن در ایجاد روسازی آسفالت استفاده می شود آسفالت های گرم و سرد است. در فناوری مخلوط گرم، سنگدانه ها تا بالاتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرما خواهند داشت ، که آب باقیمانده آن از بین برود. با استفاده از مذاب در ۱۶۵ درجه سانتیگراد مخلوط می شود. گرمایش کل تقریباً نزدیک به ۹۰% از کل انرژی مصرف شده را در زمینه مخلوط گرم به خود تخصیص می دهد.

برای داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت آسفالت کوچه و خیابان بد نیست نگاهی به ادامه ی مقاله اندازید. در مورد هزینه آسفالت کاری  نیز اطلاعاتی کسب نمایید.

این مطلب را بخوانید :  ایزوگام در هفت حوض- قیمت ایزوگام – نصب ایزوگام دلیجان – نمایندگی ایزوگام

قیمت تعیین شده برای آسفالت کوچه و خیابان

در زمینه آسفالت کاری در کوچه و خیابان باید نکته مهمی را در نظر داشته باشیم، و این عامل که با به دست آوردن هزینه بدون در نظر گرفتن محیطی که نیاز به آسفالت کاری دارد ، که به طور معمول به اشتباه میخورد. مثلاً کوچه ای را در نظر بگیرید که در آن می توان از آسفالت سرد استفاده کرد . در نتیجه در این زمینه ارائه قیمت آسفالت های گرم و حفاظتی بیهوده است.

همچنین داشتن اطلاعات صحیح در مورد آسفالت به انتخاب نوع مناسب آسفالت کمک کرده اید. در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.و نیز داشتن اطلاعات صحیح درباره آسفالت می رسید، استفاده از تکنیک های میکرویکوپ الکترونی نوری و اسکن جهت درک صیحی از مکانیزم پخت امولسیون آسفالت اصلاح شده با لاتکس SBR به کار می رود. با مطالعه این مورد متوجه می شوید که امولسیون آسفالت اصلاح شده با لاتکس SBR تنها یک امولسیون از جنس آسفالت اصلاحی پلیمر نیست. و این امولسیون شامل ذرات لاتکس می باشد.

مطالب مرتبط:

اجرا آسفالت در تهران

آسفالت کاری در کرج

جدول کاری