" مزایای آسفالت کاری - شرکت خورشید راه

مزایای آسفالت کاری

مزایای آسفالت کاری : امروزه  اکثر سطح خیابانها و جادهها با آسفالت پوشانده خواهد شد. در این نوشته سعی داریم مزایای استفاده از آسفالت را با هم بررسی نماییم. تا به این درک برسیم که آیا استفاده از آسفالت بهترین گزینه برای این کار می باشد؟

مزایای استفاده از آسفالت

استفاده از آسفالت مزایای زیادی دارد،من جمله:

۱- صرفه اقتصادی

آسفالت بسیار مقرون به صرفه می باشد و از لحاظ وقتی هم برای کارهای جاده ای عالی است.

آسفالت توی کوتاه ترین زمان خشک میشود و نیاز به مسدود کردن جاده برای مدت طولانی نمی باشد.

۲- دوام بالا

آسفالت یک ماده مقاوم در مقابل آب و هوا می باشد که میتواند برای ترافیک کم و زیاد نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آسفالت میتواند در مقابل سختترین شرایط آب و هوایی مقاومت داشته باشد.

این ماده توانایی تحمل بار خیلی بالایی خواهد داشت و استهلاک آن در مواردی که دفعات استفاده بیشتر خواهد شد، کم می باشد.

۳- امنیت بیشتر

جاده تازه آسفالت شده نرمتر می باشد و استفاده از آن امنیت و ایمنی بیشتری خواهد داشت.

حرکت روی جاده آسفالت شده راحت می باشد و میزان اصطکاک مورد نظر برای ترمز کردن را براحتی در اختیار میگذارد.

نرمی جاده باعث خواهد شد که استهلاک خودرو کمتر بشود.

و علاوه بر آن دست اندازها جاده هم کمتر می شود.

۴- قابلت بازیافت

یکی از اصلیترین مزایای استفاده از آسفالت ویژگی قابل بازیافت بودن می باشد.

پس توجه کنید که این ماده دوست دار محیط زیست است و براحتی میتوانید آن رادوباره استفاده نمایید.

۵- نگهداری آسان

یکی دیگر از مزایای مهم آسفالت امکان نگهداری و مراقبت راحت آن می باشد.

این مواد عملا به مراقبتهای کمی برای نگهداری نیاز خواهد داشت.

در اصل با کمی نگهداری و مراقبت روزانه خواهید توانست دوام و طول عمر آن را به میزان خیلی زیادی افزایش بدهید.

در ضمن می توان قسمتهای آسیب دیده را با آسفالت نرم لکه گیری نمود.

وقتی که ماشین‌ اختراع شد ضرورت داشتن جاده‌های خوب و مستحکم نیز یکی از مسائلی شد که با آمدن ماشین از اهمیت زیادی برخوردار شد به این‌ ترتیب باید‌ فکری برای جاده‌ها کشور میشد.

مزایای آسفالت کاری

مزایای آسفالت کاری

‌اهمیت داشتن جاده‌های با کیفیت و مناسب

یکی از دلایلی که باید از جاده‌ خوب و با کیفیت برای ماشین‌ها  استفاده نمود این است که ماشین‌ها بتوانند براحتی در جاده‌ها‌ تردد نمایند و مشکلی برای رفت و آمد آن‌ها بوجود نیاید. این مشکلات که امکان دارد برای ماشین‌ها بوجود آید این است که تایر‌ ماشین‌ها زود به زود خراب خواهند شد و یا به نوعی پنچر می شوند قبل  از آن که جاده‌ها آسفالت شوند جاده‌ها خاکی بوده اند و تا وقتی که بخواهند جاده‌ها را آسفالت نمایند کمی زمان یرده است.

پس در این مدت در جاده‌های خاکی نیز ماشین‌ها رفت و آمد داشته اند که بعد از مدت زمانی برای ماشین‌ها مشکلات زیادی بوجود آمد به نوعی که بیشتر ماشین‌ها پنچر می‌شده اند این یکی از مواردی بوده است که برای ماشین‌ها می‌توانست اتفاق بی افتد. این مشکل  به این دلیل بوده است که در مسیر‌های خاکی امکان این که شی تیز در این جاده‌ها وجود داشت.

تایر ماشین‌ها زود به زود پنچر می‌شده اند یکی از معضلاتی بود که مردم آن زمان با آن درگیر بوده اند. با این حال نیز عده کمی از ماشین استفاده می‌کرده اند پس این مشکل برای عده‌ای از افراد بوجود می‌آمد تا این که بخواهد همه افراد را درگیر این موضوع نماید.
چون که استفاده از ماشین در آن دوران خیلی کار لوکس و شیکی بود و همه افراد به خاطر قیمت ماشین در آن زمان نمی‌توانسته اند این ماشین‌ها را خریداری نمایند بیشتر ماشین‌ها در آن زمان  ماشین‌های آمریکایی بوده اند که وارد ایرانشده بودند.

افراد کمی می‌توانستند آن‌ها را خریداری نمایند و از آن‌ها استفاده کنند پس این یک مشکل خاص برای افراد خاص بوده است. یکی دیگر از مشکلاتی که برای ماشین‌ها در جاده‌های خاکی بوجود می‌آمد این بود که در این جاده‌ها زیر و بند ماشین‌ها از بین میرفته. که به مرور زمان این اتفاق می‌افتاد البته برای اتومبیل های خارجی شاید این اتفاق اصلا پیش نمی‌آمد ولی امکان این که در دراز مدت این اتفاق بی افتد امکان‌پذیر بود. مواد پایه در جاده‌ی آسفالت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

مزایای آسفالت

آسفالت شدن جاده‌ها و مسیر‌هایی که برای ماشین‌های سنگین از اهمیت بالایی برخوردار بوده است اینست که سرعت ماشین‌ها را افزایش می‌داده است برای همین ماشین‌ها در این جاده‌ها که آسفالت شده بودند در زمان زود‌تری می‌توانستند به مقصد برسند.

مشکل از بابت مسیر و دیر رسیدن نداشته اند یکی از مشکلات دیگر که برای جاده‌های خاکی در فصل‌های بارانی و برفی امکان داشته بوجود آید گل شدن جاده‌های خاکی بوده است که برای ماشین‌ها مخصوصا ماشینهای سنگین خیلی نامناسب و وحشتناک بوده است. در بیشتر موارد ماشین‌هایی که باری را به همراه داشته بودند از این مسیر‌ها حرکت نمی‌کرده اند چون امکان اینکه در مسیر بمانند و در گل فرو روند بیشتر بوده است.

پس با کمک مزایای آسفالت برای این جاده‌ها این مشکل نیز از میان برداشته شده بود و رفت و آمد برای ماشین‌ها در فصل‌های سرد سال براحتی امکان‌پذیر شده بود پس ماشین‌ها براحتی می‌توانستند بارش باران و برف نیز براحتی به مسیر خود ادامه بدهند و در زمان مورد نظر نیز به مقصد برسند.

به دلیل بهره‌مندی از مزایای آسفالت در مسیر جاده‌ها دیگر گودالی از آب ایجاد نمی‌شود و برای ماشین‌ها مشکلاتی بهوجود نمی‌آمد، پس  آسفالت جاده‌ها کمک زیادی را برای حمل و نقل ماشین‌ها بوجود آورده است. استفاده از آسفالت برای راه‌سازی یک روش نو و راحت در سراسر جهان به شمار خواهد آمد.

ترمیم آسفالت

وقتی که سطح جاده‌ آسفالت شده پس از مدت زمانی که از آنها استفاده شد‌ ترمیم نشده باشند و بر روی آن‌ها آسفالت جدیدی کشیده نشود مشکلاتی بوجود خواهد آمد. یکی از این مشکلات این است که ممکنست گودالی حتی بر روی آسفالت بوجود آید و آب در این قسمت‌ها جمع شود که این خود باعث بروز مشکلاتی برای ماشین‌ها  می شود ولی با استفاده از رویه مناسب از آسفالت و‌ ترمیم جاده‌های آسفالت شده مشکلی برای ماشین‌ها در جاده‌ها بوجود نخواهد آمد.