" هزینه آسفالت کاری - شرکت خورشید راه

هزینه آسفالت کاری

آسفالت یکی از قدیمی ترین مصالح مورد استفاده بشر است. این ماده مفید و ارزشمند در بسیاری از کشورها، شهرها و روستاها مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در خیابان ها، فرودگاه ها، پشت بام ها و مکان های دیگر استفاده می شود. آسفالت انواع مختلفی دارد.

آسفالت رایج ترین چیز در بین ما انسان هاست و تقریبا در تمام شهرها و روستاها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده شگفت انگیز و سخت با منشأ خود نقش زیادی در زندگی ما انسان ها دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید استفاده از آن در سال ۶۵۰ قبل از میلاد آغاز شد.

احتمالا اولین کسی که از این ماده استفاده کرد هرگز تصور نمی کرد که این ماده روزی تا این حد در جوامع رایج شود. تا به امروز انتقادات زیادی به آن وارد شده است: گرم شدن زمین، آلودگی ناشی از قیر به کار رفته در آن، افزایش سموم و بیماری ها در بین مردم و غیره، اما همه این موارد در کاهش مصرف موفق نبوده است. از این ماده ارزشمند می شود.

آسفالت

تقریبا همه ما این مطالب را می شناسیم و نیازی به تعریف این اصطلاح نیست. این ماده با اختلاط ماسه، ماسه و قیر استفاده می شود و تا به امروز خدمات شایسته ای به مردم ارائه کرده است. کاربرد اصلی این ماده در کوچه ها و خیابان ها است اما در موارد دیگر مانند سقف ساختمان ها و فرودگاه ها نیز کاربرد دارد.

آسفالت ماده ای است که از ترکیب قیر و ماسه به دست می آید.این ماده ترکیبی معمولاً برای سنگفرش جاده ها، فرودگاه ها، پارکینگ ها و … استفاده می شود. این ماده از اوایل قرن بیستم برای کف سازی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفت.مخترع این ماده و ترکیب آن فردی بلژیکی به نام Edouard de Smet بود که این فرآیند را بهبود و بهبود بخشید. آسفالت با توجه به کاربرد آن به روش های مختلفی ساخته می شود که در ادامه به توضیح مختصر آن می پردازیم.

چند نوع آسفالت به طور معمول مورد استفاده قرار میگیرد ؟

 • آسفالت سرد
 • آسفالت گرم
 • آسفالت حفاظتی

قابل ذکر است که برای آسفالت کاری و راهسازی باید زیرسازی مناسبی داشته باشیم که هم به صورت دستی توسط اعضای گروه و هم به صورت اتوماتیک توسط ماشین آلات با تضمین کیفیت کامل و زیر نظر کارشناسان شرکت راهسازی آسیا قابل انجام باشد. من میگیرم.

آسفالت کاری حرفه ای است که حتما باید سال ها در این حرفه کار کرده باشید زیرا اگر کار آسفالت را به صورت کاملا حرفه ای بلد نباشید هزینه های زیادی برای کارفرما خواهد داشت.قیمت آسفالت یکی از مهمترین عامل در قیمت گذاری آسفالت است. تغییراتی که در قیمت بازار قیر اعمال می شود قیمت آسفالت را نیز تغییر می دهد.شرکت پردیسان با پرسنل و ماشین آلات آسفالت سبک و سنگین یکی از موفق ترین شرکت های خدماتی در تهران و کرج می باشد.خدمات آسفالت به مشتریان خدمات و خدمات ارائه می دهد.

هزینه آسفالت کاری

هزینه آسفالت کاری

مزایای آسفالت

آسفالت ۱۰۰% قابل بازیافت است و آن را به ماده ای ارزشمند در میان جوامع تبدیل می کند. فشار بالا را تحمل می کند. البته به شرطی که از مواد مرغوب در آن استفاده شود. این ماده در برابر رطوبت و دمای بالا مقاوم است. البته حرارتی که قیر موجود در آن را آب نمی کند. علاوه بر این، آسفالت معمولا اجازه می دهد تا مقداری آب از آن عبور کند. برای جلوگیری از این امر از مواد پلیمری خاصی در آن استفاده شده تا در برابر رطوبت مقاوم شود. دارای استحکام چسبندگی بالا و پوشش کامل محیطی می باشد.

هزینه ی آسفالت در تهران

در مرحله اول توجه داشته باشید که هر تن حدود ۷.۵ متر مربع از محیط را پوشش می دهد. البته ضخامت مورد نظر نیز در این مشکل متغیر است. قیمت آسفالت معمولاً بسته به شرایط متفاوت است، مثلاً در چه محیطی می خواهید از آن استفاده کنید.چه مقدار از موادی که می خواهید در آن استفاده کنید؛که می خواهید چند سانتی متر ضخامت ایجاد کنید.
همچنین شرایط آب و هوایی تا حدودی بر قیمت این ماده تاثیر می گذارد. در هوای بارانی به دلیل رطوبت خانه ها و افزایش تقاضای مردم، عموما قیمت آن تا حدودی افزایش می یابد.علاوه بر هزینه آسفالت، باید حقوق آسفالتکار را نیز پرداخت کنید. زیرا اگر خودتان تجربه کار با آن را ندارید پیشنهاد می کنیم هرگز بدون مشورت و تجربه این کار را انجام ندهید. هنگام استفاده از این ماده باید به قیر به کار رفته در آن نیز توجه کرد. توجه داشته باشید که هر تن آسفالت به ۵۰ کیلوگرم قیر نیاز دارد.

آسفالت گرم

همانطور که از نام آسفالت گرم مشخص است، این آسفالت به صورت گرم مخلوط شده و پخش و متراکم می شود. مواد سنگی بیش از ۹۰ درصد آسفالت داغ را تشکیل می دهند. و معروف ترین نوع آسفالت گرم، آسفالت بتنی است. آسفالت گرم در اکثر مکان ها مانند کف خیابان ها یا پشت بام ها، جاده ها و فرودگاه ها استفاده می شود و بیشترین کاربرد را دارد.

بهترین نوع آسفالت به آسفالت گرم بتن معروف است که از ترکیب سنگ خرد شده مرغوب و قیر خالص و بدون ناخالصی ساخته می شود. آسفالت گرم ترکیبی از چندین ماده پایه مانند مصالح سنگی مانند ماسه و قیر است که ماده پایه است و این قیر در دمای ۱۶۳ درجه در کارخانه تولید می شود.

سپس به صورت خمیری روی محل مورد نظر زده شده و با دستگاه و ماشین آلات مربوط به این کار کوبیده می شود و سطح صافی به دست می آید. و پس از سرد شدن به حالت سخت و بسیار سفت در می آید. بتن آسفالت که بهترین و مرغوب ترین نوع آسفالت می باشد از ترکیب مرغوب ترین سنگ خرد شده و قیر به وجود می آید و این بتن آسفالتی در تمامی سطوح و لایه ها و در تمامی شرایط آب و هوایی و تمامی سطوح تردد مورد استفاده قرار می گیرد.

آسفالت گرم به چند قسمت تقسیم می شود :

 • آسفالت رویه
 • آسفالت آستر
 • اساس قیری
 • ماسه آسفالت
 • آسفالت ماکادام نفوذی

آسفالت های حفاظتی چند نوع هستند :

 • آسفالت حفاظتی یک لایه
 • آسفالت حفاظتی چندلایه
 • Tack Coat
 • prime coat
 • pre mix coated macadam
 • seal coats
 • Road Mix