" پیمانکاری آسفالت - شرکت خورشید راه

پیمانکاری آسفالت

پیمانکاری آسفالت

در این مقاله در پیمانکار آسفالت و آنکه باید چه خصوصیاتی را برای یک پیمان کار خوب و متعهد و کاربلد در نظر داشته باشیم مطالبی را مختصرا قرارخواهیم داد. شرکت خورشیدراه یکی از شرکت های معتبر در زمینه راه سازی و محوطه سازی است که توجه بسیار زیادی به متریال به کار رفته در راه سازی و هم چنین زیر سازی خواهد داشت.

ولی تنها این موضوع کافی نیست برای این که یک کار با کیفیت ارائه دهید باید پیمانکار تعهد لازم و کافی را داشت تا تمام این موارد محقق بشود. لازم ست در هنگام انتخاب پیمانکار به دنبال آن اجرای آسفالت یک سری نکات را رعایت نمایید. شما باید به خدمات و کیفیت کار پیمانکار توجه کنید که این کار را با طرح سوالاتی در خصوص انجام فرآیند از پیمانکار مورد نظر خواهد پرسید.

پیمانکاری آسفالت

پیمانکاری آسفالت

چه سوالاتی باید پرسیده شود؟

مهم ترین سوالاتی که باید از پیمانکار پرسیده شود شامل این مواردمی باشد:

 • سابقه کار شرکت: از مهم ترین سوالاتی که باید از پیمانکار آسفالت پرسید سابقه کار و تعداد پروژه های موفق آن است.

 

 • مدت زمان لازم برای انجام پروژه: از دیگر سوالات که باید حتما پرسید و تاثیر به سزایی در انتخاب نهایی پیمان کار آسفالت است این سوال خواهد بود  زیرا که طبیعتا هر چه زمان بیشتر طول بکشد هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت اگر این مورد نمی توان به تنهایی نشان گر خوب بودن باشد و یا بد بودن پیمانکار باشد  و  همچنین شرکت راه سازی چون ممکن خواهد بود در مدت زمان کمی این پروژه تمام بشود اما کیفیت لازمه را نداشت.

 

 • بررسی کردن نمونه پروژه های قبلی: این کار بسیار مفید و ضروری است در انتخاب پیمان کار آسفالت چون که نشان میدهد تعداد پروژه های انجام شده است و براساس آن می توان حدس زد که این پیمانکار مناسب برای کار شما است و یا نه.

 

 • بررسی مجوز های شرکت: نشانگر این موضوع  که آیا این شرکت معتبر است یا خیر . پس باید به آن توجه کافی را کرد.

 

 • بررسی برنامه ریزی های شرکت در خصوص انجام پروژه و ضمانت نامه ای که به مشتریان خواهد داد: حتما از پیمانکار آسفالت بخواهید که در خصوص ضمانت نامه با شما صحبت نماید و بگوید که برای انجام پروژه شما چه برنامه ریزی خواهد داشت .

 

 • خدمات پشتیبانی: حتما در خصوص خدمات پشتیبانی و این که چه مدت این خدمات را پشتیبانی می کنند صحبت نمایید.

 

 • بررسی معیار های اساسی: این که چه چیزی مد نظر شما است در انجام پروژه و در خصوص کاری که پیمانکار انجام خواهد داد را حتما قید نمایید.

در ادامه هر یک از این سوالات و علت پرسش را شرح می دهیم.

پیمانکاری آسفالت

پیمانکاری آسفالت

سابقه کار شرکت

اولین سوال که می توان از شرکت پیمانکار آسفالت خود بپرسید این خواهد بود که سابقه کار آن ها چه قدر ست و چه مدت  دراین زمینه فعالیت دارد و چه قدر تجربه خواهند داشت. یکی از مهم ترین کارها که می توان کرد اینست که مطمئن شوید با شرکتی که کار خواهیدکرد  متخصص و مجربست.

به ویژه این که اگر پروژه ای که در دست است پروژه مهم و بزرگی است باید اطمینان حاصل نمایید که با پیمانکار مجرب و متخصص و متعهد کارخواهید کرد. برای این کار می توان از مشتریان قبلی پرس و جو نمایید و یا این که نمونه پروژه های قبلی را بررسی نمایید.

مدت زمان لازم برای انجام پروژه

اصولا برای انجام یک کار تا ابد زمان در اختیار نخواهید داشت و مدت مشخص می توان این کار را انجام داد. به ویژه اگر شما پروژه مهم را داشته باشید که باید سر وقت تمام بشود در این حالت حتما باید با پیمانکار مربوطه صحبت نمایید . شما باید اطمینان نمایید که پروژه شما با برنامه ریزی پیش خواهد رفت و در زمان مقرر تحویل داده میشود. باید با صاحبان شرکت پیمانکاری صحبت  داشته باشید که این اطمینان برای شما فراهم بشود که می توان پروژه شما را با برنامه ریزی و سر موعد تحویل داد.

بررسی کردن نمونه پروژه های قبلی

اگر شرکتی که شما برای انجام کارهای پیمان کاری آسفالت انتخاب کردید شرکت بزرگ و مورد قبولی است پس قاعدتا پروژه های زیادی را کار کردند که به احتمال قوی از کیفیت مطلوبی نیز بهره مند شده اند. به همین دلیل لازم ست که شما نمونه پروژه های قبلی را بررسی نمایید و درباره فرآیند کاری آن ها اطلاعات لازم را بدست بیاورید. با بررسی نمونه کارهای گذشته می توان درباره اعتبار شرکت پیمانکاری خود اطمینان حاصل نمایید.

بررسی مجوز های شرکت

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه نمایید و مد نظر قرار داد این ست که شرکت مورد نظر مجوز های لازم را داشته باشد و همین طور مورد دیگر این خواهد بود که شرکت مورد نظر بیمه دارد یا نه .چون  اگر شرکتی دارای بیمه باشند در صورت خسارت احتمالی کارگران، بیمه جبران خسارت را انجام خواهد داد.

بررسی برنامه ریزی شرکت و ضمانتنامه

وقتیکه شرکتی را برای انجام کارهای پیمانکاری انتخاب می نمایید از آن ها در خصوص ضمانت نامه و برنامه ریزی برای انجام پروژه ها سوال کنید از آن ها بخواهید که توضیح بدهند که چه برنامه ای برای تولید و نصب و اعمال آسفالت دارد .

خدمات پشتیبانی

از شرکتی که می خواهید کار کنید در خواست کنید که در خصوص داشتن خدمات پشتیبانی صحبت نماید. از آن شرکت بخواهید که بگوید چه خدماتی را قرار ست ارائه دهد و همین طور تا چند وقت بعداز آن خدمات را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد.

بررسی معیارهای اصلی

همواره برای انتخاب یک شرکت پیمانکاری ویژگی هایی که مد نظر است را یادداشت نمایید . نکات زیادی  هست که در تصمیم گیری نهایی شما تاثیر گذار خواهد بود. شرکت پیمانکاری مورد نظرتان باید  شهرت خوبی داشته و به مجوزها و بیمه های آن نیز توجه نمایید، این کار سبب خواهد شد که در صورتی که مشکل پیش آید شما مجبور به جبران خسارت نباشید، چونکه آن ها قبلا بیمه داشته اند.

پیمانکاری آسفالت

پیمانکاری آسفالت

قیر قهوه‌ای

این ماده از تقطیر قیر با افزودن زغال سنگ به دست خواهد آمد. این ماده را می‌توانید در شرایط آب و هوای سرد نیز به کار برد.

مزایای آسفالت

طول عمر آسفالت به صورت میانگین حدود ۲۰ سال است و به صورت موثر آسفالت باعث کم شدن اصطکاک میان تایر خودرو و سطح جاده است، این مسئله به نوبه خود به معنای بهبود اقتصاد سوخت و کم شدن انتشار دی اکسید کربن است.

مزیت قیر

قیر در مقایسه با آسفالت ارزان قیمت است و در بعضی موارد می‌توان بازیافت بشود. با این حال قیر خالی از عیب نخواهد بود.

ویژگیهای شرکت های معتبر آسفالت کاری

همان طور که در بخش پیشتر گفته شد، انتخاب یک شرکت معتبر در زمینه آسفالت کاری، تضمین کننده نتایج عالی و آسفالت یک دست و مناسب با عمر  بالا می باشد. ولی با توجه به این که امروزه شرکتهای زیادی در سراسر جهان مشغول به فعالیت می باشند با بررسی سوابق و پروژه های صورت گرفته، خواهید توانست انتخاب مطمئنتری نمایید. علاوه بر آن،بعضی فاکتورها میتواند بیانگر میزان اعتبار و توانایی انجام باکیفیت پروژه از سمت این شرکتها باشد.

 • کیفیت بالا در خدمات دهی
 • سرعت بالا اجرای کار
 • جلب رضایت کارفرما بواسطه پایبندی به قرارداد و تعهدات
 • رعایت اصول ایمنی
 • توجه به محیط زیست و جلوگیری از آسیب و تخریب آن در زمان انجام کار
 • نوآوری و ارائه پیشنهادهای خلاقانه به کارفرما
 • بهره مندی از تیم حرفه ای و کارکنان دارای تجربه و دانش سازمانی
 • استفاده از تجهیزات پیشرفته و کارآمد

سخن آخر

در پایان و با توجه به مطالبی که ارائه شده است بهتر می باشد در هنگام انتخاب یک شرکت آسفالت کاری، ضمن توجه به وظایف و خدمات شرکت مورد نظر و اطلاع دقیقی که از قیمت آسفالت ، نحوه اجرا نوع عایق سازی در ساختمانها ، سابقه فعالیت های انجام شده توسط آنرا نیز مورد ارزیابی قرار داد و بعد از اطمینان از کیفیت خدمات و مرغوبیت آسفالت یا ایزوگام و یا هر نوع فعالیت مدنظر، نسبت به عقد قرارداد قانونی اقدام کنید.

ارتباط با شرکت پیمانکار آسفالت

برای ارتباط بیشتر و بهتر با شرکت پیمانکار آسفالت و اطلاع دقیق درباره قیمت ها و نحوه انجام پروژه های آسفالت کاری و محوطه سازی از طریق شماره  ۲۸۹۸۸۶۵-۰۹۱۲  تماس بگیرید.