" آشنایی با آسفالت بیندر و توپکا و تفاوت آن‌ها با یکدیگر - شرکت خورشید راه

آسفالت توپکا

آشنایی با آسفالت بیندر و توپکا و تفاوت آن‌ها با یکدیگر

در زمانی که می خواهید راجب اجرا آسفالت در فضای نت جستجو کنید با اصطلاحات و واژه هایی ناشناس روبرو می شوید ، که باید در وحله اول تفاوت بین این دو را بدانید ، از اصطلاحات رایج در زمینه آسفالت کاری حرفه ای آسفالت کاری توپکا و آسفالت های بیندر است که در اینجا به بیان هریک و تفاوت هایی که با یکدیگر دارند می پردازیم:

آسفالت توپکا چیست؟

آسفالت کاری توپکا

آسفالت توپکا که به عنوان آسفالت رویه نیز شناخته می شود ، از این نوع آسفالت در سطح بالایی جاده استفاده می شود. ترکیباتی که در این آسفالت به کار می رود به این صورت است که برای مصارف پوشش خیابان یا جاده کارکرد مناسبی را دارد.

این ویژگی ها شامل : مقاومت مناسب در برابر عوامل طبیعی و جوی مانند : برف و باران و مقدار تحملی که در رفت و آمد خودروها این آسفالت باید تحمل کند را شامل می شود.

مواد به کار رفته در آسفالت توپکا (رویه) بسیار بیشتر از قیر بوده و در آن سنگ هایی با ابعاد ۵.۹ میلیمتری تا ۱۹ میلیمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

آسفالت بیندر چیست؟

آسفالت بیندر

آسفالت بیندر که به عنوان آسفالت بیندر نیز شناخته می شود ، مورد استفاده در زیرسازی بوده و در این آسفالت از سنگ هایی شکسته و در ابعادی به مراتب بزرگتر از آسفالت توپکا در قسمت زیرین آن برای ممانعت از اصطحکاک و و لغزش سطح جاده استفاده می شود.

موادی که در تولید آسفالت بیندر استفاده می شود از قیر کمتر و سنگ هایی است که در ابعاد ۲۵ میلیمتری به کار می رود. ترکیب به کار رفته در آن موجب کم شدن هزینه هایی است که در تولید آسفالت و یا استقامت زیاد آن در برابر دفرمه شدن و یا حرکت جزئی آن است.

آسفالت بیندر به علت سنگ های درشت موجود درآن خیلی مناسب سطح جاده و خیابان نیست و حتما باید باآسفالت ریزتری پوشیده شود.

مقالات خورشید راه:

اجرای آسفالت در تهران ودر کرج

پخش آسفالت در تهران وکرج

آسفالت کاری برتر در تهران کرج

مطالعه بیشتر

برای بررسی جزئیات وجه تمایز بین انواع آسفالت پیشنهاد میکنم مطلب زیر را کامل بخوانید