" آسفالت چیست؟

مرغوبترین آسفالت

 مخلوطی از سنگدانه ها، بایندر و پرکننده است که برای ساخت و نگهداری جاده ها، محوطه های پارکینگ، خطوط راه آهن، بنادر، باند فرودگاه، خطوط دوچرخه، پیاده روها و همچنین مناطق بازی و ورزشی استفاده می شود.

و اما آسفالت چیست؟

سنگدانه های مورد استفاده می تواند سنگ خرد شده، ماسه، شن یا سرباره باشد.

امروزه از ضایعات و محصولات جانبی مرغوبترین آسفالت‌ها نخاله های ساختمانی و تخریب به عنوان سنگدانه استفاده می شود که باعث افزایش پایداری می شود.

فرق آسفالت توپکا با بیندر

 کیفیت مواد آسفالت

چرا کیفیت مواد آسفالت اهمیت زیادی دارد؟

مرغوبترین آسفالت

بیندر برای یکپارچه کردن سنگدانه ها به یکدیگر برای تشکیل یک مخلوط منسجم استفاده می شود. بیشتر اوقات از قیر به عنوان چسب استفاده می شود.

روسازی آسفالتی

از چند لایه تشکیل شده است که شامل مواد چسبانده نشده و قیری است که به عنوان پایه بتن ریخته شده در بالا عمل می کند.

به منظور چسباندن سنگدانه ها به یک مخلوط منسجم از چسب استفاده می شود. معمولاً از قیر به عنوان چسب استفاده می شود.

اگرچه امروزه مجموعه‌ای از چسباننده های زیستی نیز با هدف به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی جاده ها در دست توسعه هستند.

روسازی آسفالتی چیست؟

متوسط شامل سازه راه در بالای سطح سازند است که شامل مصالح ناپیوسته و قیر شده است. این به روسازی این امکان را می دهد که بارهای ترافیک را قبل از رسیدن به سطح سازند توزیع کند.

به طور معمول، روسازی ها از لایه های مختلفی ساخته می شوند.

آسفالتکاری چیست؟

 

آسفالت چگونه تولید می شود؟

 در کارخانه تولید می شود. این می تواند یک کارخانه ثابت یا حتی در یک کارخانه اختلاط متحرک باشد.

امکان تولید در کارخانه تا ۸۰۰ تن در ساعت وجود دارد. میانگین دمای تولیدمخلوط گرم بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد است، اما امروزه تکنیک های جدیدی برای تولید در دماهای پایین تر در دسترس است.

اهمیت کیفیت آسفالت

کیفیت محلول سنگفرش شما مهم است. کیفیت به طور مستقیم بر مدت زمان و میزان مقاومت روکش در برابر عوامل جوی و استفاده مکرر در طول زمان تأثیر می گذارد.

پیمانکاران بزرگ همیشه با آخرین پیشرفت‌های فناوری همراه بوده و اقدامات کنترلی با کیفیت بالا را حفظ می‌کنند. این امر ایمنی، کارایی و ارزش را بهبود می بخشد.

به منظور ایجاد آسفالت با بالاترین کیفیت، مدیریت کیفیت جامع از لحظه جمع آوری و پردازش مصالح سنگدانه ها شروع می شود.

تمام مصالح انباشته مورد استفاده در محلول های روسازی باید بادوام و زاویه دار باشند تا در برابر سایش زودهنگام مقاومت کنند.

برای ایجاد سطح بهینه باید از سنگدانه های با اندازه های مختلف استفاده شود و تمام سنگدانه ها باید در برابر استانداردهای مختلف و دقیق برای اطمینان از کیفیت آزمایش شوند.

ما در شرکت خورشید راه تمام آسفالت خود را با دوام بیشتری تولید می کنیم و کیفیت را جدی می گیریم تا اطمینان حاصل کنیم که کسب و کار یا سازمان شما با بالاترین کیفیت راه حل های روسازی در بازار را دریافت می کند ما به خدمات خود اطمینان داریم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات کیفیت و راه حل های سنگ فرش، با تیم ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

انواع آسفالت

برای اینکه بتوان بهترین عملکرد را برای کاربردهای مختلف ارائه داد، می توان از انواع مخلوط آسفالتی بسیار متنوع استفاده کرد.

با توجه به نیازهای مختلف (میزان تردد، میزان وسایل نقلیه سنگین، دما، شرایط آب و هوایی، الزامات کاهش صدا و غیره) مخلوط مربوطه مورد استفاده برای مقابله با فشار وارده باید دارای سفتی و مقاومت کافی در برابر تغییر شکل باشد.

چرخ‌های خودرو از یک سو، اما از سوی دیگر، باید از استحکام خمشی مناسبی برخوردار باشند تا در برابر ترک‌ خوردگی ناشی از فشارهای مختلف وارد شده بر آن‌ها مقاومت کنند.

علاوه بر این، کارایی خوب در طول کاربرد برای اطمینان از فشرده شدن کامل آنها برای دستیابی به دوام بهینه ضروری است مخلوط های آسفالتی را می توان در دماهای مختلف تولید کرد.

انواع آسفالت

 

۱-مخلوط داغ آسفالت (HMA)

مخلوط داغ معمولاً در دمای بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد تولید می شود.

بسته به نوع استفاده، می توان از مخلوط متفاوتی استفاده کرد برای جزئیات بیشتر در مورد مخلوط های مختلف به “محصولات آسفالت” بروید.

مخلوط داغ آسفالت

 

۲-مخلوط آسفالت گرم (WMA)

یک WMA معمولی در دمایی در حدود ۲۰ تا ۴۰ درجه سانتیگراد کمتر از یک مخلوط آسفالت گرم معادل تولید می شود.

به طور قابل توجهی انرژی کمتری درگیر می شود و در نتیجه دود کمتری تولید می شود (به عنوان یک قاعده کلی، کاهش ۲۵ درجه سانتی گراد باعث کاهش ۷۵ درصدی انتشار دود می شود).

علاوه بر این، در طول عملیات روسازی، دمای مواد کمتر است و در نتیجه شرایط کار برای خدمه بهبود یافته و جاده زودتر باز می شود.

مخلوط آسفالت گرم (WMA)

 

۳-آسفالت مخلوط سرد

 مخلوط های سرد بدون حرارت دادن سنگدانه ها تولید می شوند. این تنها به دلیل استفاده از قیر امولسیون شده در آب امکان پذیر است که در حین تراکم یا در هنگام اختلاط می شکند. تولید پوشش سنگدانه. با گذشت زمان پخت، آب تبخیر شده و قدرت افزایش می یابد.

مخلوط های سرد مخصوصاً برای جاده های کم تردد توصیه می شود.به طور کلی لایه‌های آسفالت بر روی یک لایه پایه جاده‌ای محدود یا غیرمحصول سنگفرش می‌شوند.

اولین لایه که از سطح جاده شروع می شود، کورس سطحی نامیده می شود. لایه دوم بیشتر دوره کلاسور نامیده می شود. لایه های زیرین دوره های پایه هستند.

بیشتر بخوانید 

همیشه یکی از بصرفه‌ترین و اقتصادی‌ترین انواع آسفالت‌ها را میتوان تراشه نام برد، در این مقاله به آن اشاره میکنم.

وقتی صحبت از آسفالت میشود فقط از آسفالت کاری نام برده میشود ولی از انواع آن حرفی به میان نمی‌آید.